آغاز ثبت‌نام دوره جامع پرورش خبرنگار خبره مالی و اقتصادی

یکی از مشکلات دیرینه اقتصاد ایران، تعداد اندک رسانه‌های اقتصادی با دانش و اثرگذار است. این ضعف در حوزه بازارهای مالی نیز به شدت احساس می‌شود. در حالی که در سال‌های اخیر بازارهای مالی رشد و توسعه قابل توجهی را تجربه کرده‌اند همچنان تعداد رسانه‌های تخصصی مالی حرفه‌ای و توانمند اندک است.

یکی از دلایل ضعف در این حوزه، ضعف در نیروی انسانی است. بطوریکه تعداد فعالان رسانه‌ای و خبرنگاران حوزه مالی که هم از دانش کافی در حوزه مالی و اقتصادی برخوردار باشند و هم دارای مهارت‌های خبرنگاری باشند اندک است.گروه مالی شریف در راستای تحقق آرمان افزایش دانش اقتصادی در جامعه و برطرف نمودن نقیصه نیروی انسانی توانمند، اقدام به طراحی دوره جامع پرورش خبرنگار خبره اقتصادی و مالی کرده است.

دوره جامع پرورش خبرنگار خبره مالی و اقتصادی با اهداف روشن، شفاف و کاربردی طراحی و برگزار خواهد شد. تحقق این اهداف نه تنها بر زندگی و آینده شغلی شرکت‌کنندگان آثار ملموسی دارد بلکه در سطح کلان و برای بهبود وضعیت بازارهای مالی کشور نیز موثر است. مهمترین این اهداف عبارتند از: تربیت خبرنگاران و سردبیران با دانش و مهارت در حوزه مالی، ارتقا توانمندی‌های خبرنگاران حوزه‌های مالی و اقتصادی، تربیت کارشناسان خبره روابط عمومی نهادهای مالی، ارتقا توانمندی‌های روابط عمومی نهادهای مالی کشور.

مخاطبان این دوره را فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با علوم مالی و اقتصادی علاقه‌مند به حرفه خبرنگاری، فارغ‌التحصیلان رشته خبرنگاری علاقه‌مند به فعالیت حرفه‌ای در حوزه اقتصادی و مالی، خبرنگاران علاقه‌مند به فعالیت حرفه‌ای در حوزه مالی و اقتصادی رسانه‌ها، کارشناسان و مدیران روابط عمومی سازمان‌ها و نهادهای مالی و تمامی علاقه‌مندان به حرفه خبرنگاری تشکیل می‌دهند.

این دوره جامع دارای ویژگی های مهم و کارامدی است که سبب ارتقا کیفیت خروجی آن شده است. این ویژگی‌ها عبارتنداز: الگو گرفته شده از تجارب موفق در برگزاری دوره‌های جامع در حوزه‌های مالی و نوآوری، ارایه مطالب به روز و کاربردی و متناسب با نیازهای واقعی، استفاده از اساتید با دانش و تجربه، برگزاری کلاس‌ها در سطح کاملا حرفه‌­ای و تجربه و سابقه تیم برگزارکننده، امکان معرفی فارغ‌التحصیلان برتر به رسانه‌ها و ارائه مدرک معتبر (توسط گروه مالی شریف و پایگاه خبری تجارت نیوز).

دروس پیشنهادی برای دوره جامع پرورش خبرنگار خبره مالی و اقتصادی بر اساس منتخب دروس دانشگاهی رشته خبرنگاری و بر اساس مهارت‌های لازم و ضروری برای یک خبرنگار مالی طراحی شده است. شرکت‌کنندگان با گذراندن دروس سطح یک توانمندی‌های لازم برای خبرنگاری اقتصاد و مالی را کسب می‌نمایند و با گذراندن دروس سطح دو یک گام به پیش رفته و توانمندی‌های یک خبرنگار حرفه‌ای در حوزه مالی اقتصاد و مالی را کسب خواهند نمود.

از سرفصل‌های این دوره می‌توان به اصول و فنون مذاکره و مبانی ارتباطات، مبانی علم اقتصاد‌، مفاهیم مالی برای خبرنگاران، آشنایی با گزارشات مالی و اقتصادی و شاخص‌های اقتصادی، اصول خبرنگاری (گزارش‌نویسی، خبرنویسی، یادداشت‌نویسی)، اصول و فنون مصاحبه و اصول و مبانی تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد.

گروه مالی و مدیریت سرمایه‌گذاری شریف همواره افتخار همکاری با بهترین متخصصین و اساتید در ایران را داشته و دارد. در این دوره ابراهیم علیزاده (سردبیر تجارت‌نیوز و روزنامه‌نگار اقتصادی)، علی رئوفی (دکتری اقتصادسنجی و مالی، پژوهشگر و مشاور اقتصادی) و دانیال آستانه (مدیر سرمایه‌گذاری و نظارت بر شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ رازی) به عنوان مدرس حضور دارند.

شایان ذکر است گروه مالی شریف اولین دوره پرورش خبرنگاری مالی و اقتصادی را از ۲۹ مردادماه به مدت ۱۱۱ ساعت و در دو سطح یک و دو برگزار خواهد نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این دوره اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
×

سلام!

برای ارتباط با ما از طریق واتساپ و دریافت مشاوره آموزشی، روی نام پشتیبان کلیک کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟