تماس با ما:    
 

مکانیزم سرمایه‌گذاری‌های مشترک Joint Venture


مقدمه:

تشکیل کسب و کارهای مشترک (Joint Ventures) از استراتژی‌های پرکاربرد همکاری بین بنگاه‌های مختلف و حتی بنگاه‌های رقیب بوده و دوران پسا تحریم در ایران فرصت بسیار مناسبی برای گسترش کسب و کار با استفاده از این استراتژی است. کسب و کارهای مشترک این امکان را برای هر سازمان فراهم می‏‌نماید تا به منابع­، دانش و مهارت‌هایی دست یابد که مکمل منابع و مهارت‌های آن سازمان است. استفاده از کسب و کارهای مشترک در هنگام سرمایه‌گذاری در کشورهای توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه بسیار رایج بوده و کشورهای در حال توسعه از آن برای انتقال دانش و فناوری به کشور خود استفاده می‌نمایند. تاکید بر بررسی مبانی راه‌اندازی کسب و کارهای مشترک و آشنایی شرکت‌کنندگان با قراردادهای بین‌المللی این نوع کسب و کار از اهداف این کارگاه آموزشی می‏‌باشد.


مخاطبان:

 • مدیرانی که تمایل به گسترش کسب و کار از طریق ایجاد کسب و کار مشترک را دارند
 • افرادی که تمایل به یادگیری قرادادهای سرمایه‌گذاری مشترک دارند
 • مدیرانی که در مجموعه خود بر سرمایه‌گذاری‌های مشترک نظارت می‌کنند
 • افرادی که در کسب و کارهای مشترک مشغول به کار بوده یا خواهند بود

این کارگاه بر مبنای آموزش حرفه‌ای و تجربه مدرس دوره در تاسیس، عملیات، فاینانس و مذاکرات سرمایه‌گذاری‌های مشترک برای پروژه‌های بین‌المللی چند میلیارد دلاری در شرکت بریتیش پترولیوم طراحی شده است.


مدرس: محمود سیادت‌پژوه

مشاور و مدرس در زمینه اصول و فنون مذاکرات، کسب و کارهای مشترک، ذهن‌آگاهی (Mindfulness) در راهبری و تحول سازمانی می‌باشد. وی دارای ۶ سال سابقه کار در (BP) بریتیش پترولیوم در انگلستان در امور تجاری، توسعه کسب و کار، مذاکرات قراردادها، کسب و کارهای مشترک و حدود سه سال سابقه به عنوان یکی از مدیران ارشد یک موسسه بین‌المللی غیرانتفاعی در امریکا با شعبات در بیش از ۴۰ کشور دنیا می‌باشد. وی دارای کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی‌ارشد مدیریت (MBA) از دانشگاه صنعتی شریف، کارشناسی‌ارشد فلسفه از دانشگاه کینگز کالج لندن و فارغ‌التحصیل دوره سه ساله حرفه‌ای BP در امور تجاری است.

مهندس سیادت پژوه در طول دوران کاری خود تجربه ارزیابی، طراحی و مذاکرات چندین قرارداد بین‌المللی چند میلیارد دلاری، ارزیابی استراتژیک و اقتصادی چندین ابر پروژه انرژی و تعداد زیادی فرصت کسب و کار در انگلستان، اروپا، آفریقا، خاورمیانه و نماینده BP در کسب و کارهای مشترک و مذاکره قراردادهای مرتبط با این کسب و کارها را دارد. وی همچنین دارای تجربه مدیریت مالی یک سازمان بین‌المللی و مدیریت تحول سازمانی در این مجموعه و راهبری چند صد نیروی استخدامی و داوطلب می‌باشد.


سرفصل‌ها:

 • مقدمه‌ای بر سرمایه‌گذاری‌های مشترک و ‌انواع آن
 • مباحث استراتژیک در سرمایه‌گذاری‌های مشترک
 • مفاد مهم قراردادهای سرمایه‌گذاری مشترک
 • برخی مباحث حقوقی، فاینانس پروژه در راه‌اندازی سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین‌المللی
 • مباحث مدیریتی و کنترل سازمانی در سرمایه‌گذاری‌های مشترک
 • تمرینات شبیه‌سازی مذاکرات سرمایه‌گذاری‌های مشترک

میزان سرمایه‌گذاری: ……………….. ریال

متقاضیان می‌توانند هزینه ثبت‌نام را به حساب ۶۹۴۹۶۱۹۵۵۳ نزد بانک ملت با شناسه واریز ۱۲۳۴۵/۰۱ به نام مدیریت آموزش‌های آزاد دانشگاه صنعتی شریف واریز و فیش پرداختی را به همراه فرم ثبت‌نام، به دبیرخانه فکس نمایند.


شرایط انصراف و عودت وجه:

تا ۱۰ روز قبل از شروع دوره، با کسر ۲۵% از مبلغ ثبت‌نام و پس از تاریخ مذکور، تنها با معرفیِ فرد جایگزین، امکانپذیر خواهد بود.

دوره محدود
 • خصوصی
 • 10 روز
0 دانشجو ثبت نام کرد

  تماس با ما

  تهران، خیابان آزادی، روبروی استاد معین، بلوار شهید اکبری، بلوار شهید صالحی، کوچه گلستان، پلاک ۱۱

  کد پستی: ۱۴۵۹۹۸۳۴۱۶     تلفن: ۴-۶۶۰۸۶۷۷۱-۰۲۱

  نمابر: ۶۶۰۲۴۶۸۱-۰۲۱

  عضویت در خبرنامه

  top
  کلیه حقوق این وب سایت برای گروه مالی و سرمایه گذاری شریف محفوظ است.